Oleje do demakijażu - jak ich używać

Data dodania: 2017-11-20

Makijaż to nieodłączny element wizerunku współczesnej kobiety. Coraz mniej pań ma odwagę wyjść z domu bez podkreślenia urody kolorowymi kosmetykami. Wiedza o tym, jak zrobić dobry makijaż jest równie istotna jak ta, jak go potem zmyć.

Coraz lepsze i trwalsze kosmetyki do makijażu to wyzwanie dla producentów środków do ich usuwania. Wodoodporne kosmetyki nie poddadzą się wilgotnemu wacikowi, nie da im rady dowolny tonik czy mleczko. A skuteczne usunięcie makijażu to podstawa dbałości o cerę. Spanie z makijażem na twarzy jest niewskazane nie tylko ze względów estetycznych (rozmazane cienie do powiek, tusz czy puder odbity na poduszce). Zatkane pory i niemożność oddychania skóry przez sen to niemalże gwarancja powstania brzydkich wyprysków. Makijaż najlepiej jest usunąć, gdy tylko wrócimy do domu, jeśli tego nie zrobimy, jest obowiązkowy podczas wieczornej toalety.

Naturalnym sposobem na usunięcie makijażu jest skorzystanie z dobroczynnych olejków roślinnych. Nie tylko rozpuszczą one zgromadzony na twarzy tłuszcz i skutecznie usuną warstwę makijażu, ale również zaopatrzą skórę w cenne substancje odżywcze. Pielęgnację twarzy olejami można stosować także wtedy, gdy twarz nie jest pokryta makijażem, a kobieta chce po prostu dobrze zadbać o siebie.

Podstawą do demakijażu twarzy olejkami jest ich odpowiednie dobranie. Niezbędnym olejem, który koniecznie trzeba do tego celu mieć w domu, jest olej rycynowy. To jego oczyszczające właściwości pozwolą na skuteczne usunięcie makijażu. Ale to nie wszystko. Do tego konieczny jest tzw. olej bazowy. Jaki? To już zależy od rodzaju cery. Przykładowo do cery suchej polecany jest olej ze słodkich migdałów lub oliwa z oliwek, do cery tłustej olej lniany lub sezamowy, do cery normalnej olej z awokado lub olej z pestek dzikiej róży.

Oczyszczanie twarzy za pomocą olejków trwa dłuższą chwilę, dla komfortu zabiegu warto sobie zarezerwować przynajmniej kwadrans, by nie tylko oczyścić twarz, ale także przyjemnie się zrelaksować. W pierwszym etapie rozcieramy olejki w dłoniach i kolistymi ruchami wcieramy w twarz. W kolejnym moczymy ręcznik w bardzo ciepłej, ale nie gorącej, wodzie i przykładamy do twarzy. Pod wpływem ciepła olejki rozpoczną swoją oczyszczającą misję. Już po kilku minutach czuć, że skóra przyjemnie się rozpręża. To dobry moment, by wytrzeć ręcznikiem nagrzaną część twarzy. Czynność powtarzamy na całości twarzy przynajmniej trzy razy. Po takim zabiegu ręcznik należy wyprać. Za każdym razem, gdy chcemy skorzystać z oczyszczania twarzy olejami, trzeba przygotować czysty ręczniczek lub gąbkę.

 

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


JUŻ WKRÓTCE NOWY NUMER!

WSZYSTKIE MAGAZYNY


NASZ BLOG

Jestem Ambasadorem Marki