Kochasz dzieci - nie pal śmieci

Data dodania: 2017-11-28

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych kampanii Fundacji Ekologicznej ARKA.

Jest znana w całej Polsce. Dotyczy problemu palenia śmieci w piecach domowych. W ramach kampanii organizowane są warsztaty w szkołach, wystawy w centrach handlowych i imprezy masowe. Proponujemy wiele ulotek i plakatów na temat szkodliwości palenia śmieci. Dotychczas w kampanię zaangażowało się około 500 gmin.  

Prestiżowe wyróżnienia za tę kampanię od Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich Fundacja Ekologiczna ARKA otrzymała 2009 r. Plakaty tej kampanii spotyka się w wielu miejscach w całej Polsce - urzędach, przychodniach, poradniach i bibliotekach.

Powietrze w Polsce zabija

Nagłaśnianie problemu palenia śmieci i niskiej emisji jest niezwykle ważne. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Komisję Europejską każdego roku z powodu zanieczyszczeń powietrza umiera blisko 50 tys. Polaków.

Bezpłatne pakiety edukacyjne czekają

Fundacja Ekologiczna Arka również w tym roku przygotowała szereg narzędzi edukacyjnych dla placówek oświatowych: scenariusze zajęć, karty pracy, plakaty z informacjami. Gminy, które chcą wziąć udział w akcji, mogą się zgłaszać po bezpłatne materiały. Wystarczy przysłać maila na adres  [email protected].

Fundacja zaprasza do współpracy:

Koordynator Alicja Fober: [email protected]; tel. 609333504

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


JUŻ WKRÓTCE NOWY NUMER!

WSZYSTKIE MAGAZYNY


NASZ BLOG

Jestem Ambasadorem Marki