Rodzinna wycieczka na Halę Boraczą - Mamy w Góry 4

Data dodania: 2018-05-02

Czwarta, wiosenna edycja, wydarzenia Mamy w Góry 4!, którego inicjatorką oraz organizatorką jest Małgorzata Jachacz-Łopata - Górska Mama, odbędzie się 19 maja na Hali Boraczej. Uczestnicy ruszają z Żabnicy w stronę Hali Boraczej o godzinie 10.00. Jaka trasa czeka uczestników podczas Mamy w Góry 4?

Na górę prowadzi kręta asfaltowa droga o długości około 3.5 km, pod koniec jest fragment polny, dochodzący już prosto do schroniska. Droga pozwala spokojnie wjechać z dzieckiem w wózku, nawet z maluchem w gondoli. Warto odważyć się na wjazd na rowerze z dziećmi w przyczepce rowerowej lub fotelikach. Czas dojścia zajmuje ok. 1 godziny, natomiast czas wjazdu na rowerze bez pośpiechu: ok. 30-40 minut. Pod schroniskiem jest mnóstwo miejsca na piknik. Schronisko na Hali Boraczej ma niezwykłą atmosferę i można tam już poczuć ducha prawdziwych dzikich Beskidów. O 11:30 zaczną się prelekcje gości wydarzenia, tym razem motywem przewodnim będzie odpowiedzialna turystyka oraz rowerowe podróże z dzieckiem. Zakończenie wydarzenia planowanie jest na godzinę 15.00 na górze, ale chętni mogą zostać tyle, ile mają ochotę. Jak zawsze, górskiemu spotkaniu będzie towarzyszyło wspólne ognisko. Dotychczasowe edycje odbyły się w okolicach Bielska-Białej: 

  • Mamy w Góry! - edycja letnia, 24.06.2017, schronisko Stefanka
  • Mamy w Góry 2! - edycja jesienna, 14.10.2017, schronisko na Magurce
  • Mamy w Góry 3! - edycja zimowa, 10.03. 2018, schronisko na Szyndzielni 

Ideą jest zaktywizowanie mam (ojców również!) i dzieci do spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu bez względu na pogodę oraz porę roku. Spotkaniu towarzyszą prelekcje specjalistów: instruktorów różnych form ruchu, "ludzi gór", ratownika medycznego, pasjonatów sportu, ratownika GOPR i wielu innych ciekawych osób. Cel realizujemy poprzez wspólną wycieczkę do jednego z beskidzkich schronisk. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. 

Poniżej link do mojej strony na fb oraz bloga Górska Mama: 

https://www.facebook.com/gorskamama/

gorskamama.com

 

Oraz link do aktualnego wydarzenia na fb:

https://www.facebook.com/events/210795372845442/

Data:
2018-05-19
Rozpoczęcie:
09:30
Zakończenie:
16:00
Miejsce:
Hala Boracza, Żabnica
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze: