Kto zostanie Absolwentem XXI wieku? O tytuł walczą m.in. Sachursky, Kowalczyk, Wyrostek i Łabanowicz

Data dodania: 2018-10-12

Na ponad stu kandydatów można oddawać swoje głosy w Plebiscycie Absolwent XXI wieku. Spośród zgłoszonych osób to internauci wyłonią sześciu zwycięzców w różnych kategoriach. Wybrani zostaną absolwenci śląskich uczelni, którzy zdaniem głosujących zasługują na miano Absolwenta XXI wieku w kategorii sztuka, sport, kultura, biznes, nauka, działalność społeczna oraz samorząd i polityka.

Głosowanie internetowe potrwa do 30 listopada 2018 roku. Całemu wydarzeniu towarzyszy szczytny cel. Organizator postanowił przekazać na rzecz Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej 1zł za każdy oddany głos. Beneficjentami będą podopieczni, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – dzieci niepełnosprawne, a także najmłodsi, którzy zagrożeni są patologią społeczną. Pieniądze z akcji posłużą jako wsparcie w organizowaniu zajęć integracyjnych i terapeutycznych, a także umożliwią przygotowanie pomocy materialnej dla tych, którzy potrzebują jej najbardziej. Ty głosujesz za darmo – organizator przekazuje 1zł na cel pomocy najmłodszym. Pomożesz?

Ciekawe kariery i wielkie sukcesy

Poza akcją charytatywną, która idzie w parze z Plebiscytem, konkurs ten jest doskonałą okazją do uhonorowania wybitnych jednostek z województwa śląskiego, które mogą pochwalić się dyplomami uczelni i szkół wyższych z tego regionu. Nominowanymi są osoby, które wytypowali mieszkańcy oraz uczelnie, m.in. Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny czy Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Te oraz kilkanaście innych placówek objęły swoim patronatem wydarzenie. Plebiscyt Absolwent XXI wieku wspierają także lokalne media i instytucje.

Pełną listę uczestników znajdziesz tutaj: https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista Nie mogło zabraknąć na niej wielokrotnej zdobywczyni medali na Olimpiadzie i w Mistrzostwach Świata – Justyny Kowalczyk, akordeonisty, który zwyciężył drugą edycję polskiego „Mam Talent” – Marcina Wyrostka, piosenkarza Jacka Stachurskiego czy znanego projektanta samochodów marki Audi – Kamila Łabanowicza. U ich boku także ratownik górski Jarosław Botor, który w tym roku uczestniczył w akcji na Nanga Parbat, Adam Małysz, którego z pewnością nikomu nie musimy przedstawiać czy reporterka Telewizji Internetowej Uniwersytetu Śląskiego – Martyna Gwóźdź.

Rozstrzygnięcie w grudniu

O tym, kto zwycięży, zdecydują internauci. Lista Laureatów zostanie ogłoszona 10 grudnia. Zwycięzcy w każdej z sześciu kategorii otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.

Tym samym, Plebiscyt jest początkiem propagowania sukcesów, jakie w życiu osiągnęli absolwenci śląskich uczelni. To także doskonała okazja do promocji szkolnictwa wyższego oraz zachęta do realizowania własnych marzeń i pasji. Droga na szczyt nie zawsze bywa usłana różami, o czym niejednokrotnie przekonali się wszyscy nominowani, jednak są oni dowodem na to, że prąc na przód, można wiele osiągnąć.

Szczegóły na temat plebiscytu: https://www.aplikuj.pl/absolwent.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: