200 dzieci zatańczy w Żywcu!

Data dodania: 2018-10-15

200 dzieci zatańczy w Żywcu!

 

              Profesjonalne bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci pod okiem wykwalifikowanego instruktora Macieja Kameckiego z firmy Good Time Sport ruszają w Żywcu. W akcji Taneczny Żywiec Jutra weźmie udział 200 dzieci.

- To czas, który będzie bawił, wzbudzał emocje, rozwijał artystycznie dzieci - mówi prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej Sandra Deka, organizator projektu. - Zajęcia mają pomóc najmłodszym mieszkańcom naszego miasta wyruszyć w fantastyczną podróż do świata stworzonego przez taniec, ruch i muzykę – dodaje.

              Taneczny Żywiec Jutra to, aż 12 spotkań pod okiem profesjonalnego instruktora tańca, które zostaną zrealizowane w 8 lokalizacjach na terenie naszego miasta. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Spotkania realizowane będą w publicznych i niepublicznych placówkach oświatowych oraz w Bibliotece Pedagogicznej w Żywcu.

– Chcemy, aby około 200 dzieci uwrażliwiło dźwiękami duszę, wyzwoliło ruchem ciało, opowiedziało swoje historie przez taniec – mówi Sandra Deka. - Być może Taneczny Żywiec Jutra pozwoli dzieciom na trwałe wkroczyć w cudowny świat muzyki i tańca i da nowym pokoleniom naszego miasta doświadczenia, emocje i pobudzi zmysły - dodaje prezes.

              Zdaniem Gabrieli Grzesiak – Głowackiej, prowadzącej Niepubliczne Przedszkole Aniołkowo w Żywcu warto wspomagać takie inicjatywy i wspierać dzieci w rozwoju.

– Cieszymy się, że możemy być częścią tego cudownego projektu. Dzieci będą miały możliwość rozwinąć się emocjonalnie i ruchowo. Wyrażanie siebie przez ruch pod okiem profesjonalnego instruktora przyniesie dzieciom wiele radości i dostarczy wiele korzyści w przyszłości – mówi.

              Dzieci mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach tanecznych dzięki wygranej w konkursie Decydujesz, pomagamy Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej firmy Tesco, które wzięło udział w IV edycji konkursu, który organizowany jest w całej Polsce przez firmę Tesco. W ostatniej edycji konkursu firma Tesco nagrodziła trzy organizacje biorące udział w II etapie konkursu nagrodami o wartości 1.000 zł, 3.000 zł oraz 5.000 zł. Stowarzyszenie otrzymało główną nagrodę co przekłada się bezpośrednio na zajęcia taneczne dla dzieci z naszego miasta.

              Aby dziecko mogło wziąć udział w tanecznych zajęciach należy przyjść z dzieckiem we wskazanych dniach i godzinach do placówki, w której będą odbywały się zajęcia (dokładne informacje na plakacie projektu Taneczny Żywiec Jutra). Rodzice proszeni są przez organizatora o dostosowanie się do warunków panujących w placówce – np. przyniesienie dla dzieci obuwia na zmianę, czy ściągnięcie swojego. Zajęcia głównie odbywać się będą w pomieszczeniach pod okiem instruktora, opiekę nad dziećmi sprawują w tym czasie opiekunowie, którzy mogą brać udział w zabawach.

 

Więcej informacji o wszystkich zajęciach na:

ü  http://bit.ly/ZywiecJutra

ü  http://bit.ly/StowarzyszenieZywiec

Podziel się na:

Najpopularniejsze: