27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej

Data dodania: 2019-01-07

W najbliższą niedzielę – 13 stycznia – tradycyjnie w Bielsku-Białej zagra Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka organizowana jest „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

W sztabie Grupy Ratownictwa PCK Bielsko-Biała zarejestrowanych jest 350 wolontariuszy, którzy w niedzielę rozdawać będą znane wszystkim czerwone serduszka. Każdy wolontariusz WOŚP ma identyfikator i puszkę 27. Finału oraz wspomniane już czerwone serduszka. Charakterystycznymi elementami finałowej grafiki są w tym roku kolorowe bączki i motyle.

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE! Gramy dla dzieci małych i bez focha. To hasło tegorocznego Finału – zagrajcie razem z nami!

Tradycyjnie w niedzielę na bielskim Rynku o 14:00 rozpocznie się finałowy koncert, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Podbeskidzki Przegląd Muzyczny. Na Rynku czekać na Was będzie wiele atrakcji a o 20:00 zapraszamy wszystkich na „światełko do nieba”.

W tym dniu odbędzie się również akcja krwiodawstwa. Liczymy, że i tym razem licznie przyjdziecie oddać krew. Mobilny punkt do poboru krwi będzie ustawiony przy ul. Wzgórze, przy parkingu Zamku Książąt Sułkowskich w godz. 11.00-16.00.

Wydarzenia związane z 27. Finałem trwają już od poniedziałku 7 stycznia są to min. zawody na strzelnicy, kręgle, zumba, bilard, gimnastyka, karaoke. Kiermasz gier planszowych i RPG.

Wolontariuszy i puszki WOŚP przez cały tydzień będziecie mogli spotkać w wielu różnych miejscach takich jak szkoła językowa, sklep motoryzacyjny, kluby sportowe, stacja kontroli pojazdów i stacja benzynowa.

W sobotę i niedzielę odbędą się imprezy WOŚP w kilku bielskich klubach min. w Klimacie, Rudeboy i All Star’s . W niedzielę Jaworze i bielskie kluby zagrają na sportowo - zachęcamy do aktywnego wspierania Orkiestry.

Najmłodszych bielszczan zapraszamy w sobotę 12 stycznia do Gemini Park gdzie czekać będzie na nich wiele atrakcji min. zabawy z Klaunem Cyrulikiem. WOŚP to również nauka pierwszej pomocy – i jej nie zabraknie w Gemini Park.

Dla wszystkich wolontariuszy jak co roku Piwnica Zamkowa przygotuje darmowe, pyszne kanapki i ciepłą herbatę. Do Piwnicy Zamkowej zapraszamy również na tzw. „licytacje”.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzeń znajdziecie na naszej stronie: www.facebook.com/Sztab.GR.PCK.BB/

Data:
2019-01-12
Rozpoczęcie:
14:00
Miejsce:
Bielsko-Biała, Rynek
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze: