Zabawa Odzyskana

Data dodania: 2019-01-29

Zapraszamy serdecznie Rodziców z Dziećmi oraz Seniorów do Klubu Globik na spotkanie pt.:

Zabawa Odzyskana

Spotkanie jest podsumowaniem całorocznych działań w ramach projektu Moje Góralskie Korzenie: https://www.facebook.com/mojegoralskiekorzenie/

 

Program spotkania:

  • Prelekcja: Zabawy rozwojowe i terapeutyczne w kuchni na łące i w lesie, oraz rola rodziców i dziadków w kształtowaniu wzorców ludycznych.
    W trakcie wykładu będzie można się dowiedzieć między innymi dlaczego terapeuci tak chętnie sięgają po zabawy z dawnych lat, o tym, jak zwykłe prace w kuchni, ogródku, na polu wspierają rozwój dziecka. Oraz o tym jak babcie i dziadkowie w sposób naturalny przyczyniają się do rozwoju i integracji swoich wnuków. ( Jak bujanie na kolanie rozwija układ przedsionkowy, ugniatanie ciasta stanowi terapię ręki, a pomaganie babci przy nawlekaniu igły ćwiczyć rozwój prawidłowego chwytu i manipulacji.)
    W czasie prelekcji zobaczymy materiały fotograficzne wykonany w trakcie trwającego rok projektu Moje Góralskie Korzenie
  • Opowieści o tym w co bawiły się dzieci dawniej. Pokaz filmików ze wspomnieniami znanych i nieznanych dziadków z Żywieczczyzny: “Jak to downij bywało z zabawą”. Wśród nich między innymi wypowiedzi Barbary Rosiek, Józefa Maślanki, Józefa Hulki.
  • Przerwa/ zdrowy poczęstunek.
  • Wspólne ćwiczenia: sensorytmy i wesołe masażyki.

Spotkanie poprowadzi Ewa Marzena Wolf- nauczycielka świadomego ruchu Body PatchWork, tancerka, performerka, kulturoznawczyni, fotografka oraz koordynatorka projektu Moje Góralskie Korzenie.

WSTĘP WOLNY. Spotkanie realizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Data:
2019-02-05
Rozpoczęcie:
16:00
Zakończenie:
19:00
Miejsce:
Żywiec, Klub Globik, ul. Sporyska 37
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze: