8 Puchar Reksia na półmetku

Data dodania: 2019-02-05

Za nami pierwsze z dwóch zawodów tegorocznego 8 Pucharu Reksia. 17 marca Reksiaki staną w zawodnicze szranki tym razem na Podhalu na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej.

Radzimy nie zwlekać z zapisami (można je zrobić przy pomocy formularza zamieszczonego na stronie Pucharu Reksia: https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/wydarzenie/puchar-reksia-bialka-tatrzanska-2019/, lub  w dniu zawodów, radzimy nie zwlekać z zapisami. Na bielską edycję numery startowe skończyły się na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zawodów.

Mimo obaw, pogoda na Stoku Dębowca dopisała, humory także. Bo atmosfera była wyjątkowo ciepła. Na pewno zawody zapiszą się w historii Bielska-Białej, a bielszczanie długo będą o tym rozmawiać. Nowo upieczony Prezydent Miasta Bielska-Białej, pokazał, że tak samo jak mali zawodnicy lubi Reksia i na to konto dał się namówić organizatorom na niełatwy zjazd slalomem w przebraniu sympatycznego pieska. Tym trudniejsze to było wyzwanie, że głowa Reksia, jego język i mgła ograniczała Prezydentowi mocno widoczność. - Niespodzianka okazała się ogromna,  dlatego Panu Prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu należą się ogromne podziękowania i szacunek za poczucie humoru i dystans do swojej osoby – mówi pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia Barbara Ilewicz.

Starty 400 zawodników przebiegły sprawnie i, co najważniejsze, bezpiecznie! Od pierwszej edycji Pucharu Reksia nie wydarzył się żaden wypadek podczas zawodów.  Każdy z Reksiaków, po przekroczeniu linii mety otrzymał pakiet nagród (ekologiczną torbę, pamiątkowy kubek oraz medal i słodycze). W każdej grupie wiekowej (a było ich 6 podzielonych na chłopców i dziewczęta) nagrodzone zostały Reksiaki od 1 do 6 miejsca. Puchary, dyplomy i nagrody wręczyli przedstawiciele Partnerów Pucharu Reksia.

Zapraszamy na drugą edycję 8 Pucharu Reksia do Białki Tatrzańskiej na Stok przy Hotelu Bania, tutaj także czekają na Reksiaki dwa slalomy (krótszy dla młodszych, dłuższy i bardziej wymagających dla starszych roczników). Dodatkowo, dzień wcześniej, Kuba Ilewicz, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie alpejskim, zaprasza Reksiaki na bezpłatny trening - mówi Barbara Ilewicz.

Zawody Pucharu Reksia odbywają się nieprzerwanie od 2012 roku. Są to największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci. Odbywają się pod honorowym patronatem „mamy” Reksia Pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej i Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska.

Wysoki poziom zawodów gwarantuje Komitet Organizacyjny 8 Pucharu Reksia, w skład którego wchodzą: Piotr Ilewicz. Trener Klasy Mistrzowskiej w narciarstwie zjazdowym, wieloletni trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Narciarskiego, trener Tauron Bachleda Ski. Barbara Ilewicz – pomysłodawczyni i dobry duch Pucharu Reksia. Monika Sobczak – prezes Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia. Agnieszka Ściera-Pytel, Redaktor Naczelna magazynu lifestylowego 2B STYLE, Lucyna Jąkalska, odpowiedzialna za sprawy formalne i admistracyjne, a także Michał Dębowski – koordynator wolontariuszy.

Puchar Reksia to impreza, której celem jest propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych.

Informacje organizacyjne:

Termin zawodów:

  • Stok przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej: 17.03.2019r

Ilość uczestników:

  • Stok Bania: 400

Zapisy:

 

Regulamin:

http://pucharreksia.pl/regulamin/#sec_page

 

Biuro Prasowe Pucharu Reksia:

Agnieszka Ściera-Pytel

tel. +48 609 637 383

e-mail: [email protected]

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: