Pomagam, bo inaczej nie potrafię…

Data dodania: 2019-04-07

Rozmowa z Emilią Bugalską -  Położną Roku według Plebiscytu HIPOKRATES 2018 – laureatką I miejsca w Bielsku Białej i powiecie bielskim.

 

8 marca 2019 r zostalaś Laureatką Plebiscytu Hipokrates 2018 w kategorii Połozna Roku w Bielsku-Białej i powiecie bielskim.

Dokładnie tak. To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. To dzięki Wam, dla Was. Dziękuję za zaufanie i proszę o więcej. Dziękuję za wszelkie głosy i każde dobre słowo. Jest mi niezmiernie miło. Dostałam takiego potężnego „kopa” i „powera” do dalszego działania. I widzę, że to co robię ma sens i cel. To mnie napędza.

 

Czy praca Cię uskrzydla?

Tak, bardzo. Jeśli tylko mogę pomóc, to robię to. I jeśli uda mi się rozwiązać problem, widzę uśmiech na twarzy mamy, dziecka, rodziny to jest to dla mnie już wielkie osiągnięcie. Nie dopuszczam do tego, żeby pacjentka pozostała sama sobie, z problemem, niezaopiekowana.

Rozmawiam, dużo rozmawiam o uczuciach. Myślę, że w mojej pracy jest to bardzo potrzebne. Kontakt pacjentka- położna. Szczerość. Pozytywne uczucia, emocje, relacje.

 

Komu chciałabyś podziękować?

Chciałam podziękować wszystkim ludziom, którzy stanęli na mojej drodze. Bez nich nie byłoby mnie tutaj. Nie byłoby mnie takiej, jaką jestem teraz. Szczególne podziękowania dla moich rodziców, męża i dzieci. Jestem zdania, że ludzie i sytuacje jakim poddajemy się w swoim życiu - kształtują nas.

 

Co aktualnie? Gdzie pracujesz, czym się zajmujesz?

Mam 8 letnie doświadczenie jako połozna, jesem magistrem położnictwa, niedawno zdałam egzamin na Certyfikowanego Doradcę Laktacyjnego (CDL); jestem w trakcie specjalizacji ginekologiczno - położniczej. Przez kilka lat pracowałam w BCO - Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej, a teraz pracuję w Centrum Medycznym Cztery Pory Roku w B-B jako położna rodzinna. Opiekuję się mamami w okresie okołopołogowym oraz ich dziećmi. Prowadzę również edukację przedporodową - grupową oraz indywidualną, w której przygotowuję przyszłe mamy do porodu i opieki nad noworodkiem.

Przy tym wszystkim pracuję z kompetentnymi lekarzami i całym zespołem. Od niedawna pomagam świeżoupieczonym mamom w trudach laktacji w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu oraz prowadzę Indywidualną Praktykę Położnej - MidLove. Jestem osobą „poszukującą”. Ciąglę się szkolę i podnoszę swoje kwalifikacje.

 

Masz jakieś motto, czym się kierujesz w życiu?

„Traktuj innych tak jakbyś chciała być traktowana”. W swoim życiu przeważnie kieruje się sercem- za co czasem dostaje „po głowie”. Ale inaczej nie potrafię. 

Uparcie dążę do celu. Uparcie, lecz nie po trupach, nie kosztem innych. 

Z całą pewnością mogę stwierdzić- praca jest moja pasją.

 

A prywatnie?

Prywatnie jestem mamą dwójki kochanych chłopców oraz szczęśliwą mężatką.

 

Plany na przyszłość?

Założenie swojej Szkoły Rodzenia oraz Poradni Laktacyjnej, a także zaliczenie egzaminów na kursach, których się podjęłam.

Mam nadzieję, że ciężka praca się opłaci. 

Za mną sporo pracy, ale przede mną jeszcze więcej.

 

Zapraszam do kontaktu fb: Położna Emilia Bugalska- MidLove lub w Centrum Medyczne Cztery Pory Roku Bielsko- Biała.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: