Pafnuki uczą, jak oszczędzać energię – przyjdź na spektakl!

Data dodania: 2019-05-28
Awatar Pafnuki Kosmici z planety aogb12487 - BeskidzkaMama
Pafnuki Kosmici z planety aogb12487 - Jesteście gotowi na spotkanie z Pafnukami? One już na Was czekają! To jest Norek. Przybył na Ziemię wraz ze swoimi przyjaciółmi. Pafnuki przybyły do nas z poważną misją. Ich planeta umiera! Szansą, by ją uratować jest Ziemia i my – Ziemianie. Jeśli Pafnukom uda się nauczyć nas oszczędzać energię i żyć ekologicznie, wtedy… energia Ziemi da siłę Pafnucji – planecie Pafnuków. Widzisz, jakie to ważne?!? Pomożesz nam?

Zapraszamy na darmowy spektakl teatralny do Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej! Będzie to ostatnie spotkanie z Pafnukami przed ich powrotem na rodzinną planetę. Pafnuki to uczynni kosmici, którzy przybyli do nas z kosmosu by uczyć dzieci (i dorosłych) ekologii i oszczędzania energii. Od lutego towarzyszyli oni uczniom w kilkudziesięciu szkołach województwa śląskiego oraz Internautom. Teraz, a dokładnie 30 maja 2019 roku o godzinie 10:00, nadszedł czas by Pafnuki wróciły do swojego domu!

Cel ziemskiej wizyty Pafnuków to edukacja ekologiczna. Dlatego w lutym tego roku zorganizowaliśmy konkurs plastyczny i zaprosiliśmy do udziału w nim uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z województwa śląskiego. Otrzymaliśmy ponad 600 prac, wśród których wybrano sześć najciekawszych, a zwycięskie szkoły odwiedziliśmy z naszym edukacyjnym spektaklem teatralnym: „Pafnuki uczą, jak oszczędzać energię”. Spektakl opowiada o przygodach Norki i Norka oraz ich pafnukowych przyjaciół, którzy przybyli na Ziemię i zamieszkali w ludzkich domach, by uczyć domowników podstaw ekologii: oszczędzania energii przy najprostszych czynnościach domowych i wpływie takiego zachowania na środowisko i nasze rachunki. Autorami scenariusza spektaklu są aktorzy bielskiego Teatru Lalek „Banialuka”: Konrad Ignatowski, Władysław Aniszewski, grają w nim także główne role.

Projektowi towarzyszy książeczka o przygodach Pafnuków, której autorką jest Katarzyna Filipek-Herniczek, a ilustracje wykonała bielszczanka Kasia Kukla-Puzoń. Książka trafiła do uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, a jej elektroniczną wersję można znaleźć na stronie: www.pafnuki.pl. Książeczka będzie także rozdawana podczas czwartkowego spektaklu.

Spektakl podsumowujący wizytę Pafnuków będzie można zobaczyć za darmo, już w ten czwartek, 30 maja o godzinie 10:00 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Ilość miejsc na widowni jest ograniczona prosimy więc o rezerwację miejsca podając w mailu imię i nazwisko widza: [email protected]. Każdy uczestnik otrzyma książeczkę o przygodach Pafnuków.

 

Sponsorem akcji jest firma Kontakt-Simon z Czechowic-Dziedzic.

Do zobaczenia! Paf! Paf!

Data:
2019-05-30
Rozpoczęcie:
10:00
Zakończenie:
11:00
Miejsce:
Bielsko-Biała, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, Juliusza Słowacki
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze: