OLEJ KONOPNY- SKARB NATURY

Data dodania: 2019-07-17

OLEJ KNOPNY Fa-Oils tłoczymy na zimno z nasion konopii siewnej (łac.Cannabis sativa). Nie stosujemy rafinacji, nie dodajemy konserwantów ani barwników, dlatego też olej konopny Fa-Oils jest w 100% naturalny.

Parametry tłoczenia dobieramy tak, aby proces przebiegał w jak najniższej temperaturze, dzięki czemu z nasion do oleju, w postaci niezmienionej, przechodzą wszystkie cenne, ożywcze składniki: ponad 90% nienasyconych kwasów tłuszczowych z grup omega-3 (kwas alfa-linolenowy), omega-6 (kwas linolowy oraz gamma-linolenowy) oraz omega-9 (kwas oleinowy), naturalne witaminy: E, K, fitosterole a także: wapń, cynk, fosfor, magnez. Nasz olej konopny charakteryzuje się żółto-zieloną barwą oraz lekko orzechowym smakiem. Unikalny skład oleju konopnego decyduje o jego szerokich możliwościach zastosowania. Oto kilka przykładów:

1) Codzienna dieta bogata w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT)

Wysoka zawartość omega-3 (średnio 20%) oraz optymalny stosunek ilości omega-3 do omega-6 (1:3) sprawiają, iż olej konopny jest produktem o optymalnych walorach odżywczych. Organizm ludzki nie potrafi wytworzyć NNKT, a potrzebuje ich do prawidłowego funkcjonowania. NNKT stanowią budulec błon komórkowych, wspierają funkcjonowanie układu immunologicznego oraz rozwój układu nerwowego. Dieta bogata w omega-3 jest kluczowa w zapobieganiu stanom depresyjnym. Spożycie 2 łyżeczek oleju konopnego dziennie całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na kwas alfa-linolenowy czyli omega-3 (zalecane dzienne spożycie w krajach europejskich wynosi 2 g).

2) Naturalne źródło witaminy K oraz witaminy E

Witamina K jest  odpowiedzialna za prawidłową krzepliwość krwi, wytrzymałość kości i zapobiega wapnieniu żył. Jej niedobory mogą skutkować: słabą krzepliwością krwi, krwotokami, osteoporozą. Witamina K należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Olej konopny nie tylko jest źródłem witaminy K, ale również ułatwia jej przyswajanie.

Witamina E nazywana jest często "witaminą młodości" i "witaminą płodności". Jest to bardzo silny przeciwutleniacz, który zwalcza wolne rodniki i ochrania błony komórkowe. Dzięki temu komórki funkcjonują prawidłowo, a proces ich starzenia jest spowolniony. Witamina E w organizmie kobiet warunkuje prawidłowy przebieg owulacji, a w trakcie ciąży jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju płodu. U mężczyzn natomiast wspomaga produkcję nasienia. Dodatkowo witamina E wspomaga transport składników odżywczych i tlenu poprzez czerwone krwinki.

3) Naturalna pielęgnacja skóry i włosów

Olej konopny to cenny naturalny kosmetyk. Wykazuje działanie odżywcze, nawilżające, uelastyczniające, przeciwstarzeniowe. Świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry normalnej i przetłuszczającej się – bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy. Nanosimy go bezpośrednio na oczyszczoną skórę twarzy i szyi, najlepiej wieczorem. Polecamy również olej konopny do olejowania włosów. Olejowanie włosów zaleca się raz na dwa tygodnie. Do jednego zabiegu dla włosów średnio-długich wystarczy łyżka oleju. Olej należy równomiernie rozprowadzić na całej długości włosów, zawinąć włosy ręcznikiem, po godzinie standardowo umyć. Po takich kuracjach włosy są odżywione i nabierają pięknego blasku. 

Zastosowanie:

Olej konopny może być spożywany tylko na zimno – bezpośrednio lub jako dodatek do sałatek, surówek, kasz, ziemniaków, humusu.  Zalecane spożycie: 2 łyżeczki dziennie.

Jako kosmetyk olej konopny stosuje się bezpośrednio do pielęgnacji skóry i włosów.

/promocja/

Podziel się na:

Najpopularniejsze: