Odblaski dla dzieci – zadbaj o bezpieczne wakacje!

Data dodania: 2019-08-26

Lato to czas urlopów, wakacyjnych wyjazdów, wygrzewania się na plaży, morskich kąpieli i górskich wspinaczek. I Ty masz w planach podróż z dziećmi? Pamiętaj, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na wakacjach. W górach czy nad morzem, gdzie turystów co nie miara, małe dziecko może łatwo się zgubić lub znaleźć się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Wystarczy jednak przestrzegać podstawowych zasad, aby uniknąć konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń.

Za większością wypadków podczas wakacji stoi bezmyślność i brak wyobraźni. Nie czekaj, aż Twojemu dziecku stanie się krzywda. Pomyśl o bezpieczeństwie swoim i bliskich jeszcze zanim wyruszycie w podróż. Spakuj do walizki odblaski dla dzieci, a po przybyciu na miejsce nie zapominaj o ich noszeniu. Niepozorne zawieszki odblaskowe lub breloczki dla dzieci mogą uratować im życie, nie zapominaj o tym.

Gadżety odblaskowe dla dzieci – jakie wybrać?

Na rynku roi się od różnorodnych odblasków, która mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, jak również osób jeżdżących na hulajnogach i rolkach. Maluchy bez odblasków są widoczne dla kierowców dopiero z odległości 30 metrów, natomiast ubrane w kamizelki odblaskowe dla dzieci dostrzegane są już ze 150 metrów, czyli niemal 5 razy wcześniej! Pojawia się tylko pytanie, jakie akcesoria odblaskowe dla dzieci wybrać, aby nasza pociecha chciała je nosić?

Kamizelka odblaskowa dla dzieci – obowiązkowa na wakacjach

To jeden z tych gadżetów, po który najczęściej sięgają zatroskani rodzice. Kamizelki odblaskowe z nadrukiem są lekkie i przewiewne, a przy tym tanie i łatwo dostępne. Nawet jeśli zapomnisz zaopatrzyć malucha w kamizelkę przed wyjazdem na wakacje, bez większych trudności znajdziesz w pobliżu sklep, który ma ją w swoim asortymencie. Jedną z największych zalet kamizelki odblaskowej jest to, że dziecko może ją szybko i bez większych trudności założyć, nawet bez pomocy osoby dorosłej.

Szelki odblaskowe – gdy kamizelka nie przypadnie do gustu

Niektóre dzieci odmawiają noszenia kamizelek i nijak nie dają się przekonać do ich założenia. Wtedy lepszym rozwiązaniem mogą okazać się szelki odblaskowe. Niby kamizelka ma zapewniać przewiew i ograniczać potliwość, mimo wszystko noszenie jej podczas upałów może sprawiać pewien dyskomfort. Szelki odblaskowe dla dzieci za to w żaden sposób nie ograniczają ruchów i idealnie dopasowują się do sylwetki dziecka, które nawet nie czuje, że ma je na sobie. Dobrze sprawdzą się o każdej porze roku.

Naklejki odblaskowe – na odzież i rower

Numer jeden wśród odblasków na ubrania dla dzieci. Szeroki wybór wzorów, motywów i kolorów odblaskowych naklejek sprawi, że Twoja pociecha bez trudu wybierze taką, która najbardziej przypadnie jej do gustu. Pamiętaj, że naklejki odblaskowe należy przykleić w widocznym miejscu, np. na rękawach czy tylnej części kurtki.

Opaska odblaskowa led na ramię – dla dzieci i dorosłych

Kolejną naszą propozycją jest opaska odblaskowa z diodami led. Posiada specjalne świecące na czerwono diody, które są doskonale widoczne w ciemności. Jej obsługa jest bardzo łatwa, dlatego bez problemu z założeniem opaski poradzą sobie dzieci. Można ubrać ją na ramię, nadgarstek lub przypiąć do rowerku, jak i hulajnogi. Najważniejsze by została umieszczona w dobrze widocznym miejscu.

Chusty odblaskowe – zapewnią bezpieczeństwo i ochronią przed zimnem

Ostatnie na naszej liście są odblaskowe chusty, które zawiązane pod szyją zwiększą widoczność dziecka po zmroku, jednocześnie chroniąc przed wiatrem i chłodem. Chusta ma znacznie więcej zastosowań niż wspomniane, równie dobrze można nosić ją na ramieniu lub przypiętą do plecaka – jak komu wygodnie.
Nie wiesz na jakie odblaski się zdecydować? Kup kilka różnych gadżetów i daj dziecku wybór. Niech za każdym razem zakłada na siebie taki odblask, jaki będzie mu najwygodniej w danej chwili nosić. Akcesoria odblaskowe nie są drogie, w dodatku warto pamiętać, że bezpieczeństwo nie ma swojej ceny i wart jest każdych pieniędzy.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: