52 cytologie i 385 kg zebranych ubrań

Data dodania: 2019-10-07

52 cytologie oraz 385 kg zebranych ubrń, to efekt akcji BADANIA ZA UBRANIA, jaka odbyła się 5 października w CH Sarni Stok. Miałam okazję uczestniczenia w tej bardzo ważnej dla nas kobiet – mam, akcji i również poddałam się badaniom, które mogą uratować życie. Badania za ubrania to inicjatywa warszawskiej Fundacji Kwiat Kobiecości. Do centrum handlowego Sarni Stok przyjechała jej ambasadorka– znana aktorka i miłośniczka mody – Ada Fijał, która na scenie opowiadała o genezie akzji, o sobie, jak również udzielała modowych porad.

Tak rozpoczęło się punkt 10.00 spotkanie z Adą:

Dzięki akcji udało się w 10 h przebadać 52 kobiety, co daje 11 minut na badanie:

„52 cytologie i badania poziomu ekspresji onkoprotein E6/E7 genotypów 16/18 wirusa HPV w 10 godzin, daje nam około 11 min na jedną badaną osobę. Jest to wynik bardzo dobry, nie było przestojów, a położne cały czas pracowały z jedną małą przerwą, nie tylko robiąc badania ale i nieraz udzielając bezpłatnych konsultacji. Panie dzięki temu, że cała akcja odbywała się w Centrum Handlowym Sarni Stok mogły spędzić czas oczekiwania na swoją kolej na zakupach, czego żaden gabinet lekarski w Polsce jeszcze nie oferuje:) Każda z Pań otrzymała po badaniach pakiet upominków.” - informuje Małgorzata Auron z Kwiata Kobiecości.

Ada Fijał – również mama, przygotowała dla Beskidzkich Mam specjalną wiadomość:

Na Panie czekało także stoisko HEBE, gdzie wykonywano bezpłatne czyszczenie twarzy i makijaże: 

O fundacji Kwiat Kobiecości:

Kwiat Kobiecości to tysiące historii, które nas łączą i wspólna misja dbania o dłuższe życie kobiet w Polsce.

Nie wiesz, gdzie znaleźć dobrego i rzetelnego ginekologa? Chcesz wiedzieć, w jaki sposób powinno być prawidłowo wykonane badanie cytologiczne? Masz wątpliwości dotyczące działania szczepionki przeciwko wirusowi HPV, a może interesują Cię inne tematy związane z kobiecym zdrowiem, np. rak jajnika, rak trzonu macicy lub mięśniaki?

Kwiat Kobiecości zajmuje się nie tylko wyżej wymienionymi tematami. Naszym zespołem dowodzi Ida Karpińska, która walczy ze stereotypami dotyczącymi chorób narządów rodnych. Razem z nią dbamy o dłuższe życie kobiet w Polsce, przełamujemy tabu m.in. mówienia o raku szyjki macicy i raku jajnika. W nasze działania angażują się inne organizacje pożytku publicznego, osoby publiczne, w tym gwiazdy m.in. Maja Hirsch, Katarzyna Pakosińska, Anna Dereszowska, Marzena Sienkiewicz, Katarzyna Zielińska, Viola Kołakowska, oraz Małgorzata Foremniak. Ida Karpińska wierzy w siłę kobiecych sieci. Dlatego w swoje projekty włącza także kobiety, które same zmagały się z chorobami typu rak szyjki macicy i rak jajnika. Dzielą się one swoimi doświadczeniami, przekonując do wykonywania regularnych badań ginekologicznych.

Nieustannie się rozwijamy. Organizujemy liczne projekty edukacyjne, akcje pomocy i kampanie społeczne. Oddziały Kwiatu Kobiecości znajdują się m.in. w Warszawie, w Zielonej Górze, w Krakowie i we Wrocławiu. Uczestniczymy w wielu konferencjach, spotkaniach z lekarzami, działając, poza profilaktyką i edukacją, na rzecz poprawy jakości diagnostyki i leczenia chorób ginekologicznych w Polsce.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: