POMYSŁY NA PREZENT DLA DZIECI W RÓŻNYM WIEKU czyli jak nie przestymulować naszych pociech?

Data dodania: 2019-12-19

Jeśli chodzi o najmłodsze dzieci to należy pamiętać, żeby zabawka stymulowała 1 max. 2 zmysły. Zabawki, które jeżdżą, grają, wibrują i świecą jednocześnie nie należą na pewno do zabawek edukacyjnych, ponieważ przestymulowują dziecko. Większość dzieci jest zainteresowana takimi zabawkami, jednak po jakimś czasie często pojawiają się takie objawy jak problemy z zasypianiem, wybudzanie w nocy, rozdrażnienie, pobudzenie. Dobra zabawka edukacyjna powinna zachęcać dziecko do podejmowania aktywności, do kombinowania, wymyślania różnych zastosowań, a nie wyręczać go przez naciskanie przycisku, dzięki któremu zabawka jeździ, świeci itp.

 

0-12 miesięcy – dziecko potrafi chwytać różne przedmioty w ręce, uwielbia wkładać rożne rzeczy do buzi, przez co poznaje faktury przedmiotów oraz łagodzi ból związany z ząbkowaniem. W tym wieku sprawdzą się przytulanki, piłeczki sensoryczne, gryzaki.

1-2 lata – dziecko zaczyna chodzić, pojawiają się wyrażenia dźwiękonaśladowcze i mowa, doskonali się chwyt pęsetowy. Polecamy sortery, puzzle - wkładanki, różnego rodzaju wieże do układania, zabawki do pchania i ciągnięcia, jeździki, kostki manipulacyjne, proste książeczki.

2 -3 lata – dziecko lubi układanki, interesują się kredkami, rysowaniem, lubi odgrywać różne role. Polecamy puzzle, układanki, klocki, wodne kolorwanki, akcesoria do gotowania, krojenia, autka i garaże, książki.

3-4 lata – dziecko bawić się różnego rodzaju masami, lubi naśladować różne zawody, bawić się domkami dla lalek, pociągami, lubi liczyć. Polecamy masę MadMatrr, kulkolindę, drewniane domki dla lalek, sortery do liczenia, zestawy ze stemplami, lodziarnię, zestawy do opieki nad zwierzętami.

4-5 lat  - dzieci lubią niebanalne zabawki, które wymagają od nich kreatywności i myślenia. Polecamy gry, w które dzieci mogą wspólnie zagrać z rodzicami, wydrapywanki, naklejki wielokrotnego użytku, klocki konstrukcyjnymi, zabawki które rozwijają motorykę małą.

5-6 lat – tu również dobrze sprawdzą się różnego rodzaju zestawy kreatywne, masy plastyczne, przedmioty które samodzielnie można wykonać w domu.

Zapraszamy Was do naszego sklepu stacjonarnego TOLEK w Bielsku-Białej przy ul. 1 Maja 21 (obok budynku AQUA) oraz na www.sklep-tolek.pl. Znajdziecie u nas wyjątkowe zabawki, które stymulują rozwój dziecka, pobudzają wyobraźnię, uczą cierpliwości i wytrwałego dążenia do celu. Zawsze służymy pomocą i chętnie doradzimy.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ