Jak odżywić i rozświetlić skórę twarzy?

Data dodania: 2020-01-24

Tak jak oczy są zwierciadłem duszy, tak skóra twarzy zdradza wszystko o stylu życia – nieprzespane noce i nieprawidłowa dieta to tylko niektóre z czynników wpływających na jej niekorzystny wygląd. Odżywienie i rozświetlenie cery to to, czego potrzebuje większość kobiet żyjących w codziennym pośpiechu, jednak zwykłe kremy nie zawsze są w stanie im to zapewnić. W takich sytuacjach warto sięgnąć po olejek i przekonać się, jak prosta i przyjemna może być codzienna pielęgnacja skóry. Jak działają olejki, jak wybrać najlepszy i czy L’Oreal Olejkowy Rytuał naprawdę działa?

Dlaczego skóra traci blask?

Utrata blasku przez skórę zwykle wywołana jest brakiem odpowiedniego nawilżenia. Czynników wpływających na przesuszanie się skóry jest wiele, większość jest jednak związana z trybem życia. Dieta uboga w witaminy i minerały, zbyt mała ilość spożywanych płynów, ekspozycja na promienie słoneczne i niewystarczająca ilość snu to zdecydowanie najczęstsze przyczyny. Najprostszym rozwiązaniem jest zwiększenie ilości spożywanej wody, jednak to nie wystarczy, zwłaszcza jeśli kondycja cery została zaniedbana – w takich przypadkach warto wesprzeć się kosmetykami. Odpowiednie nawilżenie cery pozwala cieszyć się doskonałym wyglądem. Warto wiedzieć też, że sucha skóra starzeje się szybciej, a problem powstawania zmarszczek zaczyna zwykle dotykać jej znacznie wcześniej niż skórę normalną czy tłustą. Produkty takie jak proponowany przez L’Oreal Olejkowy Rytuał czy olejek z bio granatu marki Alterra pomagają odżywić skórę i dodać jej naturalnego blasku.

L’Oreal Olejkowy Rytuał – dlaczego warto wcielić go w życie?

Choć olejki znane są ludzkości od tysięcy lat, to właśnie kremy stanowią podstawę pielęgnacji większości kobiet. Warto jednak przekonać się do tego rodzaju kosmetyków – olejki nie tylko pozostawiają na suchej skórze delikatny film ochronny, ale i przynoszą uczucie ukojenia. Proponowany przez L’Oreal Olejkowy Rytuał Nutri-Gold to kompozycja 8 dobroczynnych olejków, które pomagają dogłębnie odżywić i rozświetlić skórę, a także przynoszą uczucie ukojenia. Panie, które nie są przekonane do olejków mogą zdecydować się także na zawierające olejki kremy z serii Nutri-Gold. Osoby, które cenią sobie kosmetyki wegańskie, mogą wypróbować olejek z pestek granatu marki Alterra przeznaczony do skóry bardzo suchej. Stosowanie olejków przynosi szybkie i spektakularne efekty, a ich dodatkową zaletę stanowi fakt, że mogą być nakładane na skórę twarzy, dekoltu, rąk, a nawet na włosy.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: