Maska Polka - akcja społeczna

Data dodania: 2020-04-07

Witajcie, stworzyliśmy tę akcję, żeby przekonać Was jak ważne jest stosowanie maseczek w czasie epidemii koronawirusa. Jesteśmy oboje lekarzami i z niepokojem obserwujemy rozwój pandemii w Polsce i na całym świecie. W wielu krajach, np. w ojczyźnie Šárki - Czechach wprowadzono już nakaz noszenia maseczek poza domem. U nas niestety zakazano wchodzić do lasów.

Po pierwsze, najważniejszymi rzeczami o jakich musimy pamiętać jest ograniczenie kontaktów (social distancing) i oraz odpowiednia higiena.

Zauważcie jak szybko rozwija się sytuacja, jak często zadajemy sobie pytanie „ Gdybyśmy tylko wcześniej zareagowali?”

Po drugie, nie chcemy czekać na odgórną decyzję rządu tylko już teraz podjąć kolejny krok i zachęcić Was do stosowania maseczek jeśli już musicie opuścić swoje miejsce zamieszkania.

Dlaczego? Żeby chronić się wzajemnie.

Fakt nr 1. Jak wiadomo, nowy wirus potrafi zarażać zanim pojawią się objawy infekcji, ponadto prawie połowa osób przechodzi infekcję bezobjawowo lub z minimalnymi objawami.

Fakt nr 2. Wirus głównie roznosi się droga kropelkową podczas kichania i kaszlu, nawet prosta maseczka z bawełny zatrzymuje kropelki (o tym więcej wkrótce)

Fakt nr 3. Maseczka bawełniana chroni inne osoby w otoczeniu, ale nie gwarantuje ochrony właściciela. Dlatego ważne jest, żeby wszyscy je stosowali. Wtedy ryzyko zakażenia znacznie się obniża.

Fakt nr 4. Maseczki profesjonalne typu FFP2 i FFP3 chronią ich właścicieli, ale według zaleceń powinny być stosowane przez osoby najbardziej narażone np. personel medyczny pracujący z chorymi na CoVid-19.

Fakt nr 5. Obecnie nie starczy maseczek dla wszystkich.

 

 


Dlatego potrzebujemy jak najwięcej rąk do pracy. Odkurzmy maszyny do szycia, dzielmy się materiałami i zamaskujmy całą Polskę. Właśnie w tym celu powstaje MaskaPolka.pl Tutaj będzie można podzielić się maskami, materiałami i wzajemnie sobie pomóc w walce z koronawirusem.
Wojtek i Šárka Soleccy

https://www.facebook.com/MaskaPolka/ 

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ