Wzornik do paznokci: wyposażenie każdej stylistki, ale nie tylko

Data dodania: 2020-08-10

Wzornik do paznokci znajduje się w wyposażeniu każdego dobrego salonu kosmetycznego. Ten niepozorny element ekwipunku stylistki na pewno zwróci Twoją uwagę, kiedy staniesz przed wyborem koloru swoich paznokci. Zobaczenie barwy w buteleczce z lakierem, a możliwość przyłożenia paznokcia do swojej dłoni to w końcu znacząca różnica. Dzięki niemu z łatwością dobierzesz lakier na swoje paznokcie lub te klientki, a o nietrafionej stylizacji nie będzie mowy.

Z czego składa się wzornik do paznokci?

Głównym elementem wzornika do paznokci jest plastikowy migdałek, który imituje kształt płytki paznokciowej. Na pierwotnie biały szablon o uniwersalnym rozmiarze nanosi się pożądany kolor lakieru. Każda marka posiada w swojej ofercie wzorniki do paznokci.

Wśród wzorników znajdziesz pojedyncze, na których znajduje się tylko jeden kolor lub złożone z wielu szablonów, na których umieszczono całe gamy kolorystyczne lub kolekcje danego producenta. Wzorniki do paznokci kuszą naprawdę różnorodnymi, cieszącymi oko kształtami — od tradycyjnych kółeczek, przez serca, kwiaty, aż do praktycznych wzorników składanych. Profesjonalna stylistka, która ceni sobie oryginalność, powinna zainwestować w personalizowany wzornik do paznokci. Ma on nie tylko oryginalny kształt, ale także przedstawia produkty, na jakich pracujesz, a nawet jest dobrym sposobem na prezentację własnych umiejętności.

 

Wzorniki do paznokci przydadzą Ci się także wtedy, kiedy dopiero kompletujesz swoją kolekcję lakierów do paznokci. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego koloru, w pierwszej kolejności możesz zamówić u producenta pojedynczą próbkę, na którą został on naniesiony. Dzięki temu dokładnie zapoznasz się z materiałem, na jakim ewentualnie przyjdzie Ci pracować, a także realnie przekonasz się, z jakim kolorem masz do czynienia.

 

Oznaczenia na wzornikach do paznokci

Na wzorniku do paznokci obowiązkowo musi znaleźć się numer lakieru, jakim został pokryty dany szablon. Ułatwi to weryfikację i odpowiednie dopasowanie koloru do Twoich potrzeb. Bardzo często spotkać się można również z kodem kreskowym, który będzie uproszczeniem w przypadku uzupełnienia zakupów o dany produkt.

 

O dokładne oznaczenie każdego lakieru naniesionego na szablon zadbaj nawet wtedy, gdy tworzysz wzornik nie do celów zawodowych, a prywatnych. Nic nie frustruje bardziej niż bałagan, który może skutkować pomyleniem kolorów lub producentów. Brak porządku może przyczynić się do tego, że skrupulatnie zaplanowana stylizacja zakończy się fiaskiem, a Twoja praca pójdzie na marne.

 

Wzornik do paznokci wydają się zbędnym gadżetem, jak jednak widać, jest to bardzo przydatny atrybut kosmetyczny. Gwarantuje porządek pracy, profesjonalizm świadczonych usług, a także pozwala na stworzenie portfolio, którym przekonasz do siebie nie jedną klientkę. Jeżeli stylizacją paznokci zajmujesz się tylko hobbystycznie i na własne potrzeby, to także zdecyduj się na zbiór szablonów. Nie tylko pomagają one dobrać odpowiedni lakier, ale także inspirują do stworzenia niebanalnych wzorów i połączeń kolorystycznych.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: