Korekcja nosa kwasem hialuronowym – bezinwazyjny sposób na piękny nos!

Data dodania: 2020-10-15

Niewielki garb na nosie, asymetrię kształtu, czy też nos zbyt mały można poprawić bez skalpela za pomocą korekcji z kwasem hialuronowym. Metoda ta zyskała spore uznanie wśród kobiet i mężczyzn przede wszystkim dzięki małej inwazyjności. Czy jednak korekta nosa kwasem hialuronowym pozwala na uzyskanie zadowalających efektów i jak długo utrzymują się rezultaty? Wyjaśniamy, na czym polega poprawa wyglądu nosa i u kogo sprawdza się taki zabieg!

Na czym polega korekta nosa bez narkozy i skalpela?

Nos estetyczny, proporcjonalny do pozostałych części twarzy z pewnością dodaje uroku. Jeśli jednak obecny jest na nim garb lub mamy do czynienia z asymetrią kształtu, nos niejednokrotnie staje się źródłem kompleksów. 

Bolesna operacja często okazuje się zbyt poważnym krokiem. W takich przypadkach z pomocą przychodzą małoinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, w tym korekcja kształtu nosa kwasem hialuronowym. Zabieg taki przeprowadza się bez skalpela i bez narkozy.

Korekta nosa bez operacji polega na wstrzyknięciu określonej ilości preparatu, którego głównym składnikiem jest kwasem hialuronowym. Preparat podaje się podskórnie w obszar zabiegowy, w tym przypadku w wybrane części nosa. Zabieg trwa maksymalnie godzinę. Zwykle jednak, przy niewielkiej korekcie wystarczające okazuje się nawet 15-20 minut.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i bezpośrednio po nim można wrócić do normalnych czynności. Mogą pojawić się niewielkie zasinienia w miejscu iniekcji, jednak zwykle są mało widoczne i znikają samoistnie.   

U kogo sprawdza się korekcja nosa kwasem hialuronowym?

Za pomocą bezoperacyjnej korekcji nosa można widocznie poprawić jego kształt, wymodelować, skorygować widoczność garbu, czy wyeliminować nierówności. Poprzez podanie preparatu w grzbiet nosa lekarz może nadać pożądany kształt poprawiając wygląd nosa z profilu. Kwas hialuronowy wstrzyknięty w górną część nosa łagodzi wklęśnięcia w części czołowo-nosowej, dzięki czemu dochodzi do zmniejszenia zakrzywienia na grzbiecie.

Za pomocą wypełniacza z kwasem hialuronowym można również wypełnić ubytki tkankowe, czy podnieść czubek nosa. Wskazaniem do zabiegu są więc defekty, takie jak:  

 • garb na nosie;
 • nierówny grzbiet nosa;
 • asymetria nosa względem twarzy;
 • asymetria nosa pozioma;
 • krzywizna nosa;
 • ubytki tkankowe, w tym po urazach mechanicznych;
 • obniżony kąt czołowo-nosowy.

Korekta nosa z kwasem hialuronowym – zalety zabiegu 

Na korekcję nosa kwasem hialuronowym decydują się przede wszystkim pacjenci, którym zależy na szybkiej poprawie wyglądu. Zabieg wykonuje się u kobiet i mężczyzn w różnym wieku, po wcześniejszym wykluczeniu przeciwwskazań. 

Efekty widoczne są praktycznie od razu po zabiegu. Brak okresu rekonwalescencji, bardzo mała inwazyjność i bezbolesność zabiegu to kolejne zalety korekty, wymieniane przez lekarzy z Centrum DER-MED w Katowicach.

Podsumowując, korekcja nosa kwasem hialuronowym to korzyści, takie jak:

 • mała inwazyjność, ograniczona do wykonania niewielkich nakłuć;
 • brak bólu zarówno w trakcie korekty, jak i po niej;
 • brak hospitalizacji i rekonwalescencji;
 • krótki czas trwania zabiegu;
 • natychmiastowe efekty;
 • uzyskanie naturalnych rezultatów. 

Jak długo utrzymują się efekty modelowania nosa kwasem?

Pełne efekty po zabiegu utrzymują się zwykle przez ok. 12 miesięcy. Czynniki, które mają wpływ na utrzymanie efektów, to m.in. styl życia, ewentualne używki i cechy indywidualne. U niektórych pacjentów preparat ulega wchłonięciu po 6 miesiącach, u innych efekt pozostaje widoczny nawet półtora roku. 

Kwas hialuronowy stosowany do korekcji kształtu nosa jest materiałem całkowicie biokompatybilnym. Oznacza to, że ulega naturalnemu wchłonięciu przez organizm, ale oddziałuje także na kondycję tkanek. Pod wpływem cząsteczek preparatu dochodzi do pobudzenia fibroblastów, które z kolei produkują nowe włókna kolagenowe. Działanie takie sprawia, że nawet po wchłonięciu kwasu hialuronowego skóra w miejscu zabiegowym zostaje ujędrniona, lepiej nawilżona i gęsta. 

Zastanawiasz się, czy korekcja nosa kwasem hialuronowym to dobry zabieg dla Ciebie? Umów się na konsultację w Centrum DER-MED w Katowicach, gdzie uzyskasz szczegółowe informacje! 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: