Aspiratory elektryczne dla dzieci - niezbędne urządzenie w codziennej pielęgnacji niemowlaka

Data dodania: 2020-11-26

Pielęgnacja nosa dziecka to bardzo ważny element, jeżeli chodzi o jego zdrowie, a przede wszystkim komfort. Nawet niewielki katar może zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie malucha. Z tego też powodu rodzice coraz częściej szukają skutecznej metody na to, by ułatwić oddychanie.

 

Aspirator elektryczny dla dzieci - najbardziej praktyczne urządzenie

W sprzedaży istnieje bardzo dużo różnych urządzeń służących do usuwania zalegającej wydzieliny. Jednak najlepsze i bardzo proste w obsłudze są aspiratory elektryczne. Nie wymagają one żadnych dodatkowych czynności tj. podłączanie do odkurzacza co, może być bardzo uciążliwe dla niejednego rodzica. Dodatkowo sprawiają, że czyszczenie noska przebiega szybko i sprawnie, nie powodując niepotrzebnego zdenerwowania.

Aspirator do nosa dla dziecka jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w czasie przeziębienia, ale i podczas codziennej pielęgnacji. Warto zwrócić uwagę na to, że małe dziecko nie potrafi samodzielnie oczyścić nosa za pomocą chusteczki dlatego też, musi zrobić to sam rodzic.

Dużą zaletą jest także możliwość, zabrania takiego sprzętu praktycznie wszędzie. Z racji na niewielkie gabaryty spokojnie zmieści się w torbie nie, zajmując przy tym dużo miejsca. Tak więc wybierając się na wakacje czy nawet krótki wyjazd warto mieć go przy sobie. Kluczowy jest również dźwięk, który nie jest uciążliwy w przeciwieństwie do innych urządzeń.

 

Katar u dziecka czy można temu zapobiec?

Katar u dziecka może występować dosyć często zwłaszcza w sezonie zimowym. Niestety nie zawsze możemy mu zapobiec, ponieważ wszystko zależy od odporności malucha. Oczywiście warto wzmacniać organizm naszej pociechy, jednak jeśli przeziębienie się już pojawi, trzeba zacząć działać od razu.

Duży problem podczas przeziębienia mają niemowlęta z racji tego, że nie umieją jeszcze oddychać buzią. Zatkane dziurki w małym nosku uniemożliwiają wdychanie powietrza, przez co maluch ma problemy z jedzeniem, a nawet spaniem. W takiej sytuacji aspiratory elektryczne dla niemowląt to jedyne wyjście. Natychmiastowa reakcja w momencie, gdy tylko zauważymy trudności w oddychaniu, może zapobiec poważniejszym powikłaniom.

Problem zapchanego noska może być mniejszy, jeśli będziemy systematycznie używali aspiratora. Dzięki temu można jeszcze wcześniej zobaczyć pierwsze objawy, a nie tylko wtedy, gdy nosek dziecka będzie już bardzo zapchany. Zdarza się, iż początkowy katar jest właściwie niezauważalny, ponieważ wydzielina może występować wtedy w znikomych ilościach.

 

Jak prawidłowo czyścić nos?

Podstawą odpowiedniej pielęgnacji nosa dziecka jest jego prawidłowe czyszczenie. Każdy rodzic przed przystąpieniem do tej czynności musi mieć podstawową wiedzę na ten temat. Jest to bardzo istotne po to, aby nie uszkodzić śluzówki oraz nie powodować bólu, co może zniechęcić małego człowieka do kolejnych zabiegów.

Nieodzownym elementem podczas oczyszczania nosa jest używanie roztworu soli fizjologicznej lub wody morskiej. Sprawia to, że wydzielina staje się bardziej płynna, a w efekcie łatwiej się ją usuwa. W dużej niedrożności zazwyczaj konieczne jest również oklepanie dziecka, aby spływający katar nie zalegał i nie doprowadził do zapalenia oskrzeli, co w efekcie może powodować zapalenie płuc.

Po każdym czyszczeniu koniecznie trzeba umyć aspirator, żeby podczas ponownego użycia był czysty. Nie chodzi tu o całe urządzenie, a jedynie o elementy, które bezpośrednio mają kontakt z zanieczyszczeniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ zapobiegnie to namnażaniu się niechcianych bakterii. Podczas zakupu do każdego urządzenia zawsze dołączona jest instrukcja obsługi w tym także informacja jak, należy go czyścić.

 

Aspiratory elektryczne rodzaje

Przed ostatecznym wyborem konkretnego aspiratora warto zwrócić uwagę na to, jakie wyróżniamy rodzaje. Ułatwi to podjęcie decyzji, ponieważ będziemy wiedzieli jakie urządzenia mamy do wyboru. W ten sposób zakupimy taki, który będzie w największym stopniu spełniał nasze oczekiwania.

Pierwszym z nich jest aspirator działający za pomocą baterii. Niewątpliwie taka funkcja może bardzo ułatwić korzystanie z tego typu akcesoriów zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do prądu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że baterie kiedyś się wyczerpują, a więc należy się przygotować na takie sytuacje.

Kolejnym typem jest aspirator podłączany do prądu. Określa się go również mianem mini odkurzacza. Tutaj jak sama nazwa wskazuje urządzenie, wymaga dostępu do prądu. Jednak jest to równie dobry produkt, jak ten powyżej. Ostatecznie to, jaki aspirator wybierzemy, zależy od nas. Każdy rodzaj ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jednak warto wiedzieć, że oba te produkty mają taką samą zasadę działania, a różnicą jest jedynie źródło zasilania.

 

Czy użycie aspiratora jest bezpieczne?

Zakup aspiratora stanowi często duży problem dla rodziców. Nie chodzi tu wyłącznie o wybór produktu. Wiele osób zastanawia się jak bezpieczne, jest takie urządzenie? Owszem nie ma w tym nic dziwnego w końcu, chodzi tu o małe dzieci. Obawy wynikają głównie z nieznajomości działania takich rzeczy oraz tego, że wiele osób nie miało z nim nigdy styczności.

Aspiratory elektryczne dla dzieci to urządzenia, które są w pełni bezpieczne. W innym przypadku nie byłyby one dopuszczone do sprzedaży. Podczas produkcji muszą być przestrzegane pewne zasady, a więc producent nie może sprzedawać sprzętu, który jest wadliwy bądź niebezpieczny. Siła ssania jest tak dostosowana, aby maluchowi nie stała się krzywda. Dodatkowo w wielu rodzajach jest możliwość regulacji siły, z jaką czyści się nos.

Przed zabiegiem trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią końcówkę dostosowaną do wieku dziecka. Użycie zbyt dużej mogłoby nie przynieść rezultatu, a co gorsza podrażnić mały nosek. Tak samo wygląda to, gdy starsze dziecko użyje za małej końcówki. Wtedy również nie usuniemy dokładnie zalegającej wydzieliny. Kupując aspirator często do zestawu mamy dołączone różne wielkości końcówek. Jednak, zanim kupimy ten produkt, trzeba konieczne zwrócić uwagę na ich ilość, jaka znajduje się razem z aspiratorem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Helpmedi, która oferuje profesjonalne aspiratory dla niemowląt do użytku domowego.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ