Czym jest inteligencja seksualna?

Data dodania: 2021-01-21

Inteligencja seksualna jest miernikiem Twojego zadowolenia z seksu. Jej wysoka wartość oznacza, że nie masz problemu z rozpoznaniem potrzeb swoich oraz partnera. Dobrze wiesz, czego potrzebujesz w łóżku i bez problemu wyrażasz swoją fizyczność. Jednak czy inteligencję seksualną da się dokładnie zmierzyć? Tego dowiesz się poniżej!

Inteligencja seksualna

SQ, czyli inteligencja seksualna odnosi się do poziomu zadowolenia oraz satysfakcji z życia seksualnego. Warto pamiętać o tym, że SQ ma mało wspólnego z wiedzą na temat pozycji seksualnych czy posiadaniem dużego doświadczenia seksualnego. Dzięki inteligencji seksualnej możesz dowiedzieć się czy wiesz, jakie aktywności seksualne dają CI najwięcej przyjemności. Dodatkowo wyraża ona to czy wiesz, jak pokazywać swoją seksualność oraz czy umiesz rozmawiać o tym z partnerem. Wysoki poziom SQ świadczy o tym, że masz świadomość o potrzebach oraz upodobaniach drugiej osoby.

Człowiek inteligentny seksualnie potrafi bez problemu wczuć się w położenie swojego partnera. W ten sposób wie on, kiedy druga osoba ma ochotę na współżycie, czego oczekuje w sypialni oraz wie, jak sprawiać jej przyjemność. Wszystko to prowadzi do tego, że osoba inteligentna seksualnie jest po prostu zadowolona ze swojego seksu.

Jak osiągnąć dojrzałość seksualną?

Wiele osób myśli, że dojrzałość seksualna idzie w parze z wiekiem. Niestety nie zawsze tak jest. Składa się na nią najczęściej doświadczenie, wiedza oraz intuicja. Co ciekawe, inteligencja seksualna rozwija się tak naprawdę od dzieciństwa. Bardzo ważne jest tutaj podejście do seksu oraz własnej cielesności. Na poziom inteligencji seksualnej ma wpływ wychowanie.

Jeśli zależy więc nam na wyższym poziomie SQ warto być otwartym na poznawanie swojego ciała, rozmowę z partnerem, konfrontowanie swoich oczekiwań co do seksu oraz realizowanie swoich potrzeb. Znaczenie może mieć tutaj także asertywne podejście do seksu. Polecamy spojrzeć na ten sex shop online.

Jak sprawdzić swoją inteligencję seksualną?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na parę pytań. Na początku zastanów się czy znasz swoje potrzeby seksualne. Następnie pomyśl nad tym czy potrafisz je zaspokajać. Warto także odpowiedzieć sobie na pytanie czy Twój partner zna Twoje potrzeby. Konieczne jest tutaj także zastanowienie się nad tym czy znasz potrzeby swojego partnera, umiesz je zaspokajać oraz czy umiesz odczytywać niewerbalne sygnały swojego partnera.

Odpowiadając sobie na te pytania możesz już tak naprawdę dużo zdziałać. Najważniejsza jest tutaj świadomość tego co robisz i czego się uczysz. Nie tylko ty na tym zyskasz, ale także Twój partner/partnerka.

Pamiętajmy o tym, że seks to tak naprawdę samo zdrowie. Mało osób wie o tym, że regularny seks pozwala na obniżenie ciśnienia krwi, wzmocnienie serca, redukcję stresu czy na regulację gospodarki hormonalnej. Seks może być także niedocenioną pomocą przy walce z bezsennością. Czynność ta potrafi wpłynąć na psychikę człowieka na różne sposoby. Dojrzałość seksualna pozwala na poznanie własnych oraz partnera potrzeb, ale także na poznanie korzyści płynących z stosunku.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ