Co trzeba wiedzieć przed zakupem oleju z konopi ?

Data dodania: 2021-02-11

Olej konopny cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Nie tylko ze względu na jego łatwą dostępność, ale przede wszystkim szerokie zastosowanie. Zwolennicy doceniają ten produkt za jego wszechstronne właściwości lecznicze. Często jest jednak mylony z leczniczą marihuaną, którą nie jest!

Dlaczego olej konopny mylony jest z marihuaną?

W Polsce olej konopny pozyskiwany jest z konopi siewnej. Ta, mająca szerokie zastosowanie w medycynie roślina, z nazwy i budowy podobna jest do słynnej konopi indyjskiej czyli marihuany, stąd często jest z nią mylona. Ta pierwsza nie posiada jednak żadnych właściwości psychotropowych, ponieważ nie zawiera THC (tetrahydrokannabinol) odpowiedzialnego za halucynacje. Tak więc olej konopny to nie marihuana!

Jakie są właściwości oleju konopnego dla zdrowia?

Olej konopny CBD posiada wiele właściwości zdrowotnych i jest bezpieczny stosowaniu. Nie powoduje bowiem skutków ubocznych. Obfituje w witaminy z grupy E, A, B oraz K, jony magnezu, wapnia oraz cynku, a także nienasycone kwasy tłuszczowe omega – 3 oraz 6. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwwymiotne, przeciwnowotworowe, przeciwutleniające. Wzmacnia naszą florę jelitową, zmniejszać jednocześnie poziom cholesterolu LDL i zapobiegając tym samym miażdżycy. Osoby cierpiące na schorzenia psychiczne odczują jego dobroczynną moc z uwagi na właściwości antypsychotyczne. Ma także działanie antydepresyjnie i zmniejsza stany lękowe. Uśmierza ból (np. przy zespole napięcia przedmiesiączkowego), a także  przyczynia się do zahamowania objawów choroby Alzheimera. Olej z konopi odradza się osobom cierpiącym na chorobę wieńcową. Zmniejszona krzepliwość krwi także jest przeciwskazaniem do stosowania tego oleju. Zważywszy na fakt, że nie ma badań na ten temat, nie powinny go stosować kobiety w czasie ciąży i laktacji.

Jak stosować olej z konopi, aby sobie nie zaszkodzić?  

Olej z konopi powinno się spożywać na zimno. Z uwagi na fakt, że w trakcie podgrzewania traci swoje właściwości oraz wytwarza szkodliwe związki chemiczne, nie powinien być stosowany do gotowania czy pieczenia. Idealnie nada się jednak do sałatek, dressingów, czy po prostu - do smarowania kanapek. Najlepiej przechowywać go w lodówce. Codzienna dieta wzbogacona o 1-2 łyżek stołowych oleju wpłynie na lepsze samopoczucie oraz stan zdrowia. Odradzane jest spożywanie większej ilości, gdyż w nadmiarze może powodować skurcze żołądka oraz biegunkę. 

Co warto zapamiętać?

Pamiętaj, aby kupować tylko taki olej konopny CBD, który posiada pełny zakres badań pod kątem składu. Wszystkie te aspekty spełnia olejek marki Sativol.

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ