Dziecko idące do szkoły - niezbędnik rodzica

Data dodania: 2021-05-02

Szkoła to niezwykle ważne miejsce dla każdego dziecka. Stanowi ona nie tylko niewyczerpane źródło nowej wiedzy, ale także sposobność do spotykania się ze znajomymi, zawierania nowych przyjaźni i funkcjonowania w społeczeństwie. 

Szkoła potrafi być również sporym wydatkiem dla rodzica. Podręczniki, książki — to dopiero początek wydatków. Nasze dziecko będzie pragnąć kolejnych cyfrowych gadżetów, aby nie odstawać od modnych rodziców, ponadto szkoła nie zawsze okazuje się wystarczająca w zapewnianiu edukacji i konieczna jest inwestycja w dodatkowe formy nauki. Lista rzeczy, o które należy zadbać, które mogą się przydać i których zakup warto przemyśleć, jest bardzo długa. W tym krótkim artykule przyjrzymy się tym naszym zdaniem najważniejszych.

Wygodny plecak

Ten zakup może wydawać się banalny, jednak to bardzo ważna sprawa. Ilość książek, które musi nosić ze sobą dziecko, jest często spora, a tym samym znaczną jest również ich waga. Plecaki dla dzieci do szkoły nie zawsze są wygodne, a niewygodny i niekomfortowy tornister, co często skutkuje nieprawidłowym jego noszeniem, to najszybsza recepta na problemy z kręgosłupem na przyszłość.

Często warto dopłacić do lepszego i droższego modelu — jest to inwestycja, która zwróci się z czasem, nie rzadko w sposób, który znacznie przewyższa różnicę ceny. Lepsza jakość to po pierwsze wyższa trwałość, a więc rzadsza potrzeba wymiany plecaka na nowy. Po drugie jest to pozytywny wpływ na nie tylko komfort, ale również zdrowie kręgosłupa dziecka — a jest to rzecz nieoceniona.

Korepetycje

Korepetycje to dodatkowy, często znaczny wydatek. Jednak tak samo, jak w przypadku wysokiej jakości plecaka — inwestycja ta zwraca się z czasem. Warto na bieżąco monitorować postępy w nauce naszego dziecka, tak, aby móc szybko i sprawnie reagować. W korepetycje warto zainwestować, kiedy tylko zauważymy pogorszenie w wynikach w nauce, a nie w momencie, gdy okaże się, że dziecku grozi ocena niedostateczna na świadectwie ukończenia klasy.

Laptop lub tablet

Dostęp do internetu stanowi nieocenioną pomoc naukową. Sieć pełna jest przydatnych w nauce materiałów i opracowań, a także gotowych, nie rzadko darmowych kursów, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie dla wiedzy przekazywanej w szkole, niekiedy zastępując płatne korepetycje.

Posiadanie urządzenia, które umożliwią łatwy i komfortowy dostęp do tego ogromnego, nieograniczonego źródła wiedzy jest niezwykle ważnym elementem rozwoju intelektualnego dziecka. Jeśli to dla ciebie duży wydatek — rozejrzyj się za używanym i nieco starszym sprzętem.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ