Czy dodatkowy angielski dla dzieci to dobry pomysł?

Data dodania: 2021-09-01

Zastanawiasz się, czy zapisać dziecko na dodatkowy angielski, ale nie jesteś pewny, czy warto? W tym artykule odpowiemy na Twoje wątpliwości! Warto zacząć od tego, że angielski to obecnie absolutna podstawa! Bez niego jest o wiele trudniej znaleźć dobrą pracę, odnaleźć się za granicą czy po prostu korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje współczesny świat.

 

 

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

 

Dlaczego angielski dla dzieci to dobry pomysł? Poniżej podajemy najważniejsze powody!

  • Znajomość angielskiego jest bardzo często wymagana przez pracodawców. Nie tylko w firmach, które są międzynarodowe! Każde większe przedsiębiorstwo doceni umiejętność porozumienia się w języku angielskim – chociażby podstawową. Trzeba też pamiętać, że są branże – takie, jak chociażby IT, w których bez angielskiego ani rusz! Jeśli zatem chcesz, aby Twoja pociecha miała szansę na dobrze płatną pracę – koniecznie pomyśl o angielskim dla dzieci.
  • Angielski dla dzieci to szansa na lepszy start w dorosłość. Poza pracą, dziecko, które pozna angielski, będzie w życiu dorosłym bardziej śmiało podejmować wyzwania, wyjeżdżać za granicę, otwierać się na możliwości.
  • Każdy kolejny język przychodzi łatwiej. Języki mają swoje schematy, podobne struktury czy zasady. Gdy nauczymy się jednego języka, kolejny przyjdzie nam nieco łatwiej.
  • Większe możliwości w edukacji. Znając angielski, można studiować na zagranicznej uczelni, wyjechać na stypendium czy na wymianę. Ale także u nas, w Polsce, to niebywale przydatna umiejętność. Dzięki niej nie jesteśmy ograniczeni do materiałów wydanych jedynie w języku polskim. Angielskie materiały źródłowe z pewnością podbiją wartość pracy licencjackiej czy magisterskiej. Trudno by było myśleć np. o doktoracie bez sprawdzenie zagranicznych źródeł.

 

Angielski dla dzieci to zatem szansa na lepszą przyszłość! Dzięki niej więcej rzeczy będzie możliwe. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko spełniało marzenia i nie było ograniczone – koniecznie rozważ zapisanie go na dodatkowe lekcje.

 

Kiedy zdecydować się na dodatkowy angielski?

Kiedy zdecydować się na angielski dla dzieci poza szkołą czy przedszkolem? Oczywiście powodem, który od razu przychodzi na myśl, to sytuacja, w której dziecko nie daje rady nadążyć za materiałem przerabianym w szkole. Może się to zdarzyć, jeśli maluch ma np. problemy ze skupieniem się. Dodatkowe zajęcia dadzą mu możliwość nadrobienia zaległości. Nauczyciel pochyli się nad kwestiami problematycznymi, wyjaśni jeszcze raz, spokojnie. Niestety, w dużych grupach nauczyciel nie może poświęcić wystarczająco dużo uwagi dzieciom, które tego potrzebują. W Novakid lekcje odbywają się 1 na 1, więc każdy uczeń będzie mógł dokładnie przerobić materiał, który był dla niego problematyczny.

 

Nuda jest wrogiem nauki! Warto jej unikać. Większość dzieci zaczyna myśleć o przyszłości, planować i działać aktywnie, by zrealizować marzenia dopiero w wieku około 15 lat. Wcześniej rzadko kiedy dziecko samo z siebie, z miłości do nauki, siada do książek i podręczników. Na szczęście obecnie uczy się metodami nowoczesnymi, które zakładają, że edukacja przez zabawę jest bardziej skuteczna (wyniki poprawiają się nawet o 23%!). Dlatego, jeśli Twoje dziecko nudzi się w tradycyjnej szkole – bo np. opanowuje materiał o wiele szybciej niż jego koledzy i koleżanki, warto zapewnić mu dodatkową stymulację, w postaci ekstra zajęć z angielskiego.

 

Angielski dla dzieci to inwestycja w ich przyszłość. Jeżeli chcesz dać dziecku prezent na całe życie – koniecznie zadbaj o jego znajomość angielskiego.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ