Szumisie nie tylko dla noworodków - sprawdź opcje dla starszaków z kołysankami i bajkami

Data dodania: 2021-10-01

Szumisie nie tylko dla noworodków — sprawdź opcje dla starszaków z kołysankami i bajkami

 

Szumisie to mięciutkie przytulanki, które pomagają najmłodszym dzieciom w zasypianiu. W serduszku szumisia znajduje się specjalny mechanizm odpowiedzialny za wytwarzanie różnych rodzajów szumu. To one zapewniają dziecku błogi stan i wyciszenie. Ale szumisie to także propozycja dla starszych dzieci. Sprawdź, dlaczego!

 

Miś szumiś dla dziewczynki i chłopca

 

Misie szumisie zostały stworzone z myślą o spokojnym śnie maluszków. Te mięciutkie przytulanki zachwycają dzieci swoim bajkowym wyglądem i puszystością. Jednak ich sekret tkwi we wbudowanym mechanizmie, określanym jako serduszko szumisia. To ono odpowiada za emitowanie 5 rodzajów szumów: białego szumu przypominającego dźwięk suszarki, szumu o niższych częstotliwościach, szumu fal morskich, szumu padającego deszczu oraz szumu wód płodowych z bijącym sercem.

 

Wytwarzane przez szumiące misie dźwięki przypominają dziecku szumy, które słyszało w okresie płodowym — mówi pracownik sklepu BabyBoom. — To dlatego maluch czuje się przy pluszaku bezpiecznie, szybciej się wycisza i spokojniej zasypia. Ponadto szum tłumi dźwięki dochodzące z zewnątrz, dzięki czemu błogi sen dziecka nie zostanie przerwany hałasem — dodaje.

 

Jak używać szumisia?

 

Szumisia można umieścić w łóżeczku albo w wózku dziecięcym. Maskotki dostępne są zarówno w wersji klasycznej, jak i pod postacią zawieszek. Zabawkę włącza się manualnie, naciskając guzik umieszczony na sercu szumisia lub uruchamia za pomocą aplikacji. Włączony szumiś może pracować nieprzerwanie przez 12 godzin, co zapewnia dziecku spokojną noc i relaksujący wypoczynek.

 

Szumisie wyposażone są dodatkowo w czujnik snu. Miś szumi przez godzinę, a następnie stopniowo wycisza szumienie i automatycznie się wyłącza. Ruch dziecka lub płacz powodują ponowne uruchomienie maskotki. Dzięki temu istnieje duża szansa, że smyk ponownie zapadnie w sen i rodzic nie będzie musiał ponownie usypiać dziecka. Szumisie z czujnikiem snu to także wspaniały pomysł na prezent z okazji baby shower.

 

 

Szumiś nie tylko dla małych dzieci

 

Choć szumisie polecane są przede wszystkim wcześniakom, noworodkom i niemowlętom, są również doskonałą propozycją dla starszych dzieci. Szumiś dla starszaka ma wgrane kołysanki, które wyciszają i umilają zasypianie. Maluszek może wybierać spośród 16 polskich kołysanek, w tym 8 w wersji śpiewanej i 8 w wersji nuconej. Melodie wygrywane są przez 30 minut, ale w razie potrzeby muzykę można zapętlić.

 

Ciekawą opcją jest funkcja nagrywania. Rodzice, którzy lubią śpiewać swoim dzieciom, z pewnością ucieszą się z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i uwiecznienia ich na nagraniu. Zasypianie przy głosie rodzica będzie dla dziecka niezwykle przyjemne. A jeśli opiekunowie nie czują się na siłach w tworzeniu własnych kołysanek, do wyboru pozostaje wiele wgranych melodii.

 

Szumiś z kołysankami i bajkami — wsparcie w rozwoju dzieci

 

U dzieci w drugim roku życia dynamicznie rozwijają się umiejętności artykulacyjne. Jest to więc doskonały czas na naukę i utrwalanie nowych wyrazów za pomocą śpiewanych kołysanek i opowiadanych bajeczek. Rodzicom może przyjść z pomocą szumiś z wgranymi 12 autorskimi bajkami, które dostosowane są do potrzeb dzieci w wieku około 2 lat. Nagrania wprowadzają dzieci w świat opowieści i otwierają maluchy na nowe doznania.

 

Szumisie z kołysankami i bajkami sprawiają, że codzienne wieczorne rytuały są prawdziwą przyjemnością. Małe dzieci uwielbiają usypiać przy cichej, delikatnej muzyce kołyszącej je do snu. Misie wygrywające kołysanki mogą dodatkowo posłużyć jako poduszki, ponieważ szumisiowe serce znajduje się w brzuszku misia i nie zakłóca odpoczynku.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ